Psichologė – Justina Stebuliauskienė

psichologe.zelmenelis@gmail.com

Psichologė darželyje rūpinasi vaikų psichikos sveikata. Stiprina jų psichologinį atsparumą, prevencinėmis priemonėmis skatina saugios ir palankios ugdymuisi aplinkos darželyje kūrimą, padeda vaikams atgauti dvasinę darną, gebėjimą gyventi ir mokytis, aktyviai bendradarbiaujant su jų tėvais (globėjais, rūpintojais).

Į darželio psichologę galite kreiptis, kai:

  • Norite pasitarti dėl vaiko elgesio;
  • Nerimą kelia vaiko emocinė būsena;
  • Manote, kad vaikas patiria bendravimo sunkumų;
  • Kyla adaptacijos sunkumų;
  • Vaikas išgyvena krizinius – traumuojančius įvykius (artimo šeimos nario netektis, tėvų skyrybos, patirta fizinė ar psichologinė prievarta);
  • Kyla kiti klausimai, susiję su vaiko psichologine sveikata.

Psichologė darželyje konsultuoja, dirba individualiai bei veda grupinius užsiėmimus vaikams, skirtus spręsti mokymosi sunkumus, ugdant bendradarbiavimo įgūdžius.

Tėvai (globėjai), pageidaujantys individualios konsultacijos visuomet gali kreiptis į Justiną dėl individualios konsultacijos.

Lankstinukas “Vaikų adaptacija darželyje”

2024 metų spalio 10 dieną, minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, Kauno lopšelio-darželio „Želmenėlis“ bendruomenė – mokytojos, švietimo pagalbos specialistės, administracijos atstovės – skyrė laiko savirefleksijai bei vidinių būsenų analizei. Renginio metu dalyvės aptarė savo emocijas ir jausmus, pabrėždamos psichikos sveikatos svarbą ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir darbo aplinkoje.

Buvo akcentuojama, jog psichikos sveikata turi tapti neatsiejama darbo kultūros dalimi, o rūpinimasis savimi – kasdienės rutinos dalis. Bendruomenė dalijosi asmeninėmis patirtimis apie savipagalbos būdus, kurie padeda išlaikyti emocinę pusiausvyrą ir gerą savijautą. Aptartos įvairios technikos: nuo sąmoningumo praktikų, tokių kaip meditacija, kvėpavimo pratimai, iki laiko skyrimo sau, poilsiui bei bendravimui su artimaisiais ar kolegomis.
Bendruomenė vieningai sutarė, kad tema „Psichikos sveikata tampa prioritetu darbo vietoje“ yra itin aktuali, ypač kai emocinė ir psichologinė gerovė tampa vis svarbesnė sėkmingo darbo pagrindu.